obrazek usni svice

Regenerační a relaxační masáž


Klasická relaxační a regenerační masáž se provádí se zejména u lidí s jednostranným postojem či posedem, který způsobuje jednostranná práce, u lidí s nedostatkem aktivního pohybu, u všech, kteří mají chuť a potřebu udělat něco pro své fyzično, ale i své duševno.
Svaly zatuhlé nepřiměřenou nebo jednostrannou zátěží je třeba nejprve zahřát, čímž dojde k jejich uvolnění a případnému zarudnutí díky vylučování kyseliny mléčné. Pokud svaly odolávají zátěži delší dobu a nechtějí se běžným ručním zahřátím uvolnit, vezmu si na pomoc silikonové baňky (jde o tzv. dynamické baňkování), které má opačný efekt, než klasická masáž a to, že odlepí pokožku od svalu a aktivují lymfatický systém. Poté již probíhá relaxační a regenerační masáž klasickým způsobem a využívám i hmatů z jiných technik, které se mi osvědčily při mé praxi jako nejúčinnější a zároveň i příjemnější, než klasické tlačení.
Masírování zatuhlých svalů regenerační masáží může být i částečně bolestivé, ale je to pouze tehdy, pokud se tělíčku opravdu dlouho nevěnujeme a bereme si na svá bedra příliš mnoho psychické zátěže.
Každá masáž je a měla by pro vás být velmi příjemná záležitost. Je velmi důležité se však uvolnit a přestat myslet na denní povinnosti, neboť svaly kopírují váš momentální stav. Pokud se přímo po masáži vrháte opět do pracovního shonu, může se uvolněné svalstvo velmi rychle zase stáhnout. Proto doporučuji minimálně 2 hodinky být v klidu, udělat si příjemný den.
Po masáži počítejte s případným zhoršením stavu, což znamená, že se můžete cítit rozlámaně, svaly mohou na dotek bolet, být citlivé. Tenhle stav však trvá 2-3 dny, pak se budete cítit jako znovuzrození.
Dodržujte, prosím, pitný režim
, neboť při každé masáži pracuje naplno lymfatický systém, z těla se tak uvolňují toxiny a díky čisté pramenité vodě se mohou snadno a rychle dostat z těla ven. Platí to nejen po masáži…Bez vody se člověk cítí unavený a zádíčka bolí víc.
Velmi zatuhlé svaly je potřeba masírovat pravidelněji, aspoň 2x týdně, postupně prodlužovat rozestupy až do zlepšení stavu.
Zdravé svaly jsou měkké na dotek, nebolestivé, bez hrudek a zatuhlostí.


Relaxační a regenerační masáž
  • Přispívají k rychlému odstranění únavy, osvěží, uklidní
  • Přispívají k lepšímu celkovému vzhledu člověka
  • Zpomalují vznik příznaků stárnutí, (např. zhoršení stavu kůže a podkoží)
  • Zkvalitňují regeneraci sil po práci či jiné zátěži
  • Zvyšují prevenci úrazů a různých zdravotních obtíží
  • Zlepšují krevní a látkovou výměnu
  • Pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a dušení kondici


Nahoru                  Zpět